teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

 

Teknoloji Tasarım Ürün Dosyasını Neden Almalıyım?

Öncelikle belirtmekte fayda var ki, Konu Anlatımlı Teknoloji Tasarım Ürün Dosyalarını hazırlarken, sade, uygulanabilir, öğretmen ve öğrenciyi yormayacak, şekilde tasarladık. Ders konuları ve sunumları ile öğrenciler, konular hakkında genel olarak bilgilendirilebilecek, ders notları sayfalarına özet notlar aldırılabilecek, kazanım testleri, soru-cevap, tasarım ve projeler ile de bu bilgilerin pekiştirilmesini sağlanacaktır. Akıllı tahta uygulaması ile derste etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca Web desteği ile ; Ünite başlarında karekodları okutarak; Öğretmen ve öğrencilerimizin ünite ile ilgili ihtiyaç duyacağı planlar, sunumlar, araştırmalar, videolar, bilgiler vb kaynaklara erişebilirsiniz. Bu sayfalar yıllık plana uygun olarak 7-15 gün öncesinden tamamlanarak aktif hale gelecektir.

ÖRNEK E-KİTAP : Konu Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Dersi Ürün Dosyalarının eksiksiz olarak tamamı, okunaklı bir şekilde yüklenerek, sayfaları çevirerek izlemenize imkan verecek şekilde yüklenmiştir. Örnekleri izlerken büyültebilirsiniz.

 

Yeni öğretim programı ve kazanımlarına tam olarak uyumlu olarak hazırlanmış olduğu için öğretmenin ve öğrencinin yıl içerisinde, teknoloji tasarım dersi sürecinin, takip ve değerlendirmesinde çok kolaylık sağlayacaktır. Kitap+defter+dosya özelliği ile öğrencinin defter ve dosya tutmasını çok kolaylaştırmaktadır. Ölçülü milimetrik sayfaları çizimler için idealdir. Akıllı tahta ile ders sunumları akabinde not aldırmak için sayfaları mevcuttur. Ürün dosyası oluşturma süreci; kapakları, tasarım süreci sayfaları, araştırma-not alma ve çizim sayfaları, değerlendirme ve sunum sayfaları ile çok rahattır. Öğrenci ders sürecini kolay takip edebilirler ve eksiklerini giderir, öğretmende çalışmaları kazanım sıralamalarına göre rahat bir şekilde takip ve değerlendirmesini yapabilir. Ayrıca öğrencilerin önünde ders ile ilgili kaynak olması da dersin önemi noktasında öğrencileri psikolojik anlamda da etkilemektedir.


TEKNOLOJİ TASARIM ÜRÜN DOSYASI ALIRSAK AVANTAJLARIMIZ
Ürün dosyasının varlığı öğrencilerin derse motivasyonlarını olumlu etkiler.

1- Ekonomik ve pratik bir çözümdür. A4 boyutunda 136 sayfadır.
2- Sayfalar ders konu ve kazanımlarına göre sıralanmıştır.
3- Akıllı tahta uyumludur. Uygulama ile dersi daha etkin bir şekilde işleyebilirsiniz.
4- Web içerik desteği ile öğretmen ve öğrencilerimizin internet imkanlarını da aktif olarak öğrenmeyi pekiştirmeleri amaçlanmıştır. 
5- Dosyalardaki gibi poşete takıp çıkartma sorunu yoktur. Defterin takibi de zordur. Öğrenci derse gelemediğinde eksiklerini dosya ile rahat bir şekilde fark ederek giderebilecektir.
6- Helezon spiral ciltli ve tam kıvrıldığı için masada az yer kaplar. (Çok önemlidir)
7- Yıllık ders akışına uygun kapaklar vardır. Öğrencinin konu takibini kolaylaştırıp dersten kopmasını önler.
8- Öğrenciler için dosyalama işini çok kolaylaştırır. Öyle ki diğer dosya tutma yöntemini masraflı, zor, zaman alıcıdır. Ürün dosyası ile  kazandığı zamanı öğrenciler tasarımların daha verimli bir şekilde sonuçlanması için harcayabileceklerdir.
9- Öğretmen ünite sayfa numarası olan bir dosya ile öğrencisinin ne yapıp yapmadığını kolay izler ve değerlendirebilir.
10- Tamamı RENKLİ ve ofset baskıdır.
11- Boş olarak dosya içerisinde eklenmiş ders notları ve çizim sayfaları ile de; öğrencilerin not tutması ve ek çalışmalar yapmasına da imkan verilmektedir. Yani ek olarak bir deftere de gerek yoktur.

YENİ ÖĞRETİM PROGRAMI İÇİN DAHA FAZLA GEREKLİ NEDEN Mİ?

Yeni müfredatı henüz tam olarak kavrayamadınız. Ne anlatacak neler yaptıracaksınız? İşte bu konuda 7. sınıf teknoloji tasarım ürün dosyası ve 8. sınıf teknoloji tasarım ürün dosyalarında; öğrenme alanı, ünite ve kazanımları doğrultusunda sıralanmış içeriği, yıl içerisinde size ve öğrencilerinize rehberlik edecek yön verecek. Ölçülüm ilimetrik çizim sayfaları var. Kapaklar var. Kazanım değerlendirme, ürün sunum sayfaları ve ek sayfalar vardır.

Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası

Sonuçta sıradan bir defter veya dosyadan çok daha gelişmiş, daha ekonomik, pratik ve verimli bir tasarımdır. Konu anlatımı ve kazanım testleri ile bir kitap, ölçekli milimetrik kareleri olan bir defter, aynı zamanda, ünite kapakları, tasarım süreçleri, değerlendirme formları, sunum sayfaları, ünite ve kazanımlara göre hazırlanmış ve sıralanmış sayfaları ile çok daha gelişmiş, bir sunum dosyasıdır. Teknoloji Tasarım ürün dosyası ile dersiniz bir disiplin ve düzene girecek, öğrenci ve öğretmen tasarım sürecini rahat bir şekilde sürdürerek, proje ürün tasarımlarını verimli bir şekilde tamamlayacaktır. Kullananlar genellikle sonraki yıl memnun ve abone oluyor.

Soru 1 : Konu Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyaları AKILLI TAHTA uyumlu mu?
Cevap 1:
Akıllı tahta uygulaması ile akıllı tahtalarda etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Soru 2: Teknoloji Tasarım Ürün Dosyasının (Konu Anlatımlı) öğretmene ne faydası vardır?

Cevap 2: Konu anlatımlı içeriği ile öğretmenin dersin teorik bilgilerini not tutturması gerek kalmaz. Yine azda olsa ihtiyaç olabileceğinden ders notları sayfaları eklenmiştir. Zaten öğrencilere sayfalarca yazdırmak onlarında çok hoşuna giden bir durum değildir. Sıkıcı bulurlar. Dosya yıllık plan ve yeni müfredata uygun olduğu için ders takibi çok kolaydır. Dosyanın değerlendirmesi yapılırken karışıklık olmayacak ve hızlı bir değerlendirme imkanı olacaktır. Öğrencinin gelmediği durumlarda doldurmadığı sayfalar, eksiklerini görmenizi sağlayacak ve telafisi kolaylaşacaktır. Ürünüm sayfası ile öğrenci işlerini kolayca arşivleme imkanı oluşacaktır... Kullanışlı olması zaman kazandıracak ve yormayacaktır.

Soru 3: Öğretmen ve Öğrenciler için Web içerik desteği nedir?
Cevap 3: Ünite başlarında verilen karekodları okutularak, öğretmen ve öğrencilerimiz için gerekli ünite ile ilgili plan, belge, video ve sunumlara ulaşabilirsiniz. Yıllık plana uygun olarak 7-15 gün öncesinden sayfa içerikleri tamamlanarak aktif bir şekilde kullanımınıza sunulacaktır.

Soru 4: Teknoloji ve Tasarım dersi Öğrenci Ürün dosyasının baskı özellikleri nelerdir?
Cevap 4:
A4 büyüklüğüne yakın boyutta ve 136 sayfadır. Tamamı RENKLİ ve ofset baskıdır. Helezon Spiral Ciltlidir.

Soru 5: Teknoloji ve Tasarım dersi Öğrenci Ürün dosyasının Cildinin Helezon spiral olmasının sebebi nedir?
Cevap 5:
Öğrenci için daha kullanışlıdır. Dayanıklıdır. Tel spiral cilte göre helezon spiral cilt sayfaların dağılmamasını sağlar. Ayrıca 360 derece dosyayı kıvırarak öğrenci tek sayfaymış gibi sırasında kullanır. Böylece gereksiz sıkışmalar olmayıp rahat çalışma imkanı oluşur.

Soru 6: Teknoloji ve Tasarım dersi Öğrenci Ürün dosyası olan öğrenci ayrıca defter alır mı?
Cevap 6:
Hayır. Hatta defterden daha iyidir. Ölçülendirilmiş milimetrik kareli çizim sayfaları vardır. Kazanım sıralamasına göre tasarlanmıştır.

Soru 7: Teknoloji ve Tasarım dersi Öğrenci Ürün dosyasında Kazanım testleri ve değerlendirme sayfaları var mı?
Cevap 7:
Etkinliklerin sonunda hangisi gerekli ise konulmuştur.

Soru 8: Teknoloji ve Tasarım dersi Tasarım süreci sayfaları var mı?
Cevap 8 :
Tasarım süreci sayfaları, çizim sayfaları, değerlendirme ve sunum sayfaları vardır.

Soru 9: Teknoloji ve Tasarım dersi Öğrenci Ürün dosyasında Ürünüm sayfası ne işe yarar?
Cevap 9:
Ürünüm sayfası, çizim fotoğraf ve kısa açıklaması ile etkinliğin ürüne dönüşmüş son halinin sunumudur. Bir çeşit rapor sayfasıdır. Öğretmen ve öğrenci sadece bu sayfaları (her etkinlik sonunda 1 adet) saklayarak sonraki yıl kullanabilirler. Bu sayfalar taranarak bilgisayarda arşiv oluşturulabilir. Öğretmenin değerlendirme yaparken kullanır.

Soru 10: Konu Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Ürün dosyası hazırlanırken Teknoloji Tasarım Öğretmenlerinin görüşleri alınıyor mu?
Cevap 10:
Teknoloji Tasarım Konu Anlatımlı Ürün Dosyası, Teknoloji Tasarım öğretmeni tarafından düzenlenmektedir. Ayrıca zümreler ve bize gelen Teknoloji Tasarım Öğretmenlerinin görüşleri doğrultusunda da geliştirilmektedir. Esnek boş etkinlik sayfaları ile öğretmenlerin özelleştirilebileceği, genel olarak herkese hitap eden bir dosyadır.

Soru 11: Ürün dosyası fiyatı ne kadardır? Okula toplu gönderim yapabiliyor musunuz?
Cevap 11:
Ürün dosyası fiyatı toplu alıma göre değişmektedir. Toptan alımlarda avantajlar hakkında bilgi almak ve uygun fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen bizi arayınız.

Soru 12: Satın almak istiyorum ne yapmalıyım.
Cevap 12:
Konu anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyalarını ARTIBİR yayınları ile iletişim kurarak veya Türkiye genelinde bayilerimizden temin edebilirsiniz.  Artıbir yayınları ile web sitesinden bayilere ulaşabilir - sipariş verebilirsiniz.

Artıbir yayınları ile iletişime geçerek

toplu sipariş indirimi

ve ücretsiz kargo

avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

Bilgi ve Sipariş:

ARTIBİR Yayınları

www.artibiryayinlari.com.tr

0501 335 46 46

 

 

Yorumlar  

 
#61 Merve 01-11-2023 11:02
:roll: :D &: güzel hazırlanmış bizde kullanıyoruz. çok iyiii
Alıntı
 
 
#60 enes okuducu 12-10-2023 16:12
bizde aldık. güzelmiş.. :D :lol: :-)
Alıntı
 
 
#59 akın 12-10-2023 15:17
\* ||* arkadaşlar 3 günde Trabzona geldi. dosyalar çok güzel. konular var. spirali sayfalar ve müfredata tam uyumlu. kareli sayfalarda çizimler için iyi olmuş. çok teşekkür ediyorum hazırlayanlara. derse isteksiz öğrencileri de heveslendirecek bir dosya olmuş. ücreti de uygun. tavsiye ediyorum. emeği geçenlere çok teşekkürler.
Alıntı
 
 
#58 OKTAY 11-10-2023 17:23
\* :D &: çok güzel bir kitap bizim sınıftaki herkes aldı
Alıntı
 
 
#57 Serkan Özen 11-10-2023 10:00
Gerçekten güzel hazırlanmış. Öğrencilerde beğendi. Emeği geçenlere teşekkür ederim. \*
Alıntı
 
 
#56 Özlem 10-10-2023 14:17
Kazanımlara uygun olarak tüm konular var. Öğrencilere not tutturmaya gerek kalmadı. Zaten yazma işi sıkıcı geliyordu onlara. Dosya hazırlamak içinde uğraşmıyorlar. Gerçekten dersi işlerken hem benim hem de öğrencilerim için kolay oluyor. b: ||*
Alıntı
 
 
#55 Pelin 10-10-2023 12:24
Okula sipariş versek, dosyaların ücretini kapıda ödeme şansımız var mı?

Cevap: telefonumuzu arayıp ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Alıntı
 
 
#54 GÜL BURGUCU 09-10-2023 20:13
Dört yıldır eğitim öğretime verdiğiniz destek ve biz öğretmenlerin işimizi kolaylaştırdınız için, emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.. \* \* \* ||* &:
Alıntı
 
 
#53 Emirhan 08-10-2023 16:52
Biz tüm sınıfca aldık çok güzell :roll: :D \* &: ||* :-)
Alıntı
 
 
#52 @li 07-10-2023 11:34
Bunun fiyatı sitede belirtilmemiş.

Cevap : Fiyatı konusunda sipariş telefonlarını kullanarak iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
Alıntı
 
 
#51 ABDULLAH 05-10-2023 08:42
YENİ DOSYANIN GÖRSELİNİ GÖRMEK İSTERİM...
Cevap: E-kitap linklerine tıklayıp izleyebilirsiniz.
Alıntı
 
 
#50 hamza 03-10-2023 11:45
beyendim güzel olmuş &: b: \*
Alıntı
 
 
#49 nisa 02-10-2023 19:35
konularda varmış. çok iyi dosyaaaa..herkes aldı.. :roll: \* ||*
Alıntı
 
 
#48 Mustafa 02-10-2023 15:51
çok iyi olmuş teşekkürler :roll: :D &: \*
Alıntı
 
 
#47 esin 02-10-2023 15:23
Çok güzel... çizim sayfaları da güzel. bide çizebilsem b: &: :sigh: :sigh:
Alıntı
 
 
#46 irem derinsu 02-10-2023 09:32
çok güzel olmuş ama bu kitabın cevapları da varmış daha güzel :-)
Alıntı
 
 
#45 Bilal 30-09-2023 16:49
Gerçekten güzel. Çok rahat :-)
Alıntı
 
 
#44 Mervenur 26-09-2023 20:19
Dosyayı kullanıyoruz. çok memnunuz
Alıntı
 
 
#43 ilayda 26-09-2023 12:31
çok iyimiş laf olsun diye demiyorum gerçekten çok iyi :-)
Alıntı
 
 
#42 Sude 24-09-2023 16:11
güzel olmuş. çok rahat. :)
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün331
Dün1096
Hafta8608
Ay31744
Toplam7949139

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.