teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Dersi Ürün Dosyası Nasıl Hazırlanır..

Sitemizde bulunan teknoji tasarım dersi ürün dosyası, öğrenci ve öğretmene büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hazır olması öğrenciyi kısıtlayıp belli bir kalıba sokmaz. Sonuçta dağınık olarak sunulacak olan günlük raporlar vs. tek bir dosyada sunulmaktadır. Ayrıca dosyadaki düzen ile öğretmen; hangi öğrencinin, dersin hangi aşamasında geri kaldığını görebilmekte, eksiğini gidererek buluş sürecinde takılıp kalmasını önleyebilmektedir. Öğrenciler Teknoloji Tasarım ürün dosyasını yıl içerinde tamamen kendileri hazırlayabilirler. Gereksiz zaman kaybı ve ekonomik olarakta çok daha pahalı olacaktır.

Teknoloji Tasarım ürün dosyası hazırlanması için gerekli olanlar hakkında bilgi verelim.

Öncelikle dosya için gerekli olan malzemeler alınır. Bu malzemelerde en pratik olan poşetli dosya olabilir. Bu dosya içerisine yerleştirilmesi için Kapak, bilgiler, boş sayfalar hazırlanmalıdır. Ayrıca Tasarım Günlüğü içinde bir defter olmalıdır. Zaman içerinde öğretmen tarafından verilecek olan değerlendirme formları, tasarım süreci gibi sayfalar fotokopi ile çoğaltılarak dosyaya uygun şekilde yerleştirilmelidir. Dosyadaki sıralama her öğrenci tarafında farklı olarak hazırlanacaktır veya öğretmen tarafından düzenlenecektir. Bu anlatılanlar düzen, kurgu, yapım kuşakları için tekrar uygulanacaktır. Teknoloji Tasarım dosyasının içerisinde, kapak, istiklal marşı, içindekiler, bilgiler, değerlendirme formaları, raporlar olmalıdır. Bunları hazırlamak öğretmen ve öğrencinin ciddi derecede zamanını alacaktır.

Halbuki sitemizdeki Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası öğretmeni ve öğrenciyi çok rahatlatır. Gereksiz zaman kaybını ve yorulmayı önler. Dosya hazırlık aşamalarının tekrarı öğretmen ve öğrencileri de sıkmaktadır.

Hazır olan Teknoloji Tasarım Ürün dosyası, dosyada olması gerekenleri içeriyor olsa da, aslında içi boştur. Bu boşluğu öğrenciler kendi farklı bakış açıları, tasarımları, değerlendirmeleri ve günlükleriyle doldururlar. Dolayısı ile öğrencileri tek tip olarak kısıtlamaz. Farklılıkları engellemez. Hatta farlılıklarını ortaya koymaları için daha çok zaman sağlar.

Yorumlar  

 
#1 ebrar murat 10-11-2022 13:07
inovasyonla ilgili
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün92
Dün1152
Hafta18453
Ay2637
Toplam7822091

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.