Teknoloji Tasarım Kitabı Defteri Ürün Dosyası

LGS için zaman KAZANDIRIR? Nasıl mı?

Değerli Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve Velilerimiz:

LGS sınavına odaklı eğitim anlayışı, tüm velilerimizi, okul idarecilerini, öğretmen ve öğrencilerimizi etkiliyor. Bir ders yada konu LGS de çıkıyorsa önemli, çıkmıyorsa önemsiz gibi bir anlayış hakim oluyor. Şimdiki sistemde her ne kadar öğrencilerin nerede ise %80'i nitelikli okullara giremese de LGS gerçekten önemli...

Peki Teknoloji ve Tasarım dersi önemsiz mi? Teknoloji ve Tasarım dersi LGS de çıkmıyor ama tüm hayatınızda karşınıza çıkıyor. İhtiyacınız olabilecek bilgi ve tecrübeler kazandırıyor. Üniversite okudunuz yada okumadınız fark etmez. Üniversite okuyan yada okumayan insanların yaptıkları buluş haberlerini okursunuz. Sanayi de bir ustada, alanında, eğitim almış uzmanlaşmış bir üniversiteli de hayatında Teknoloji ve Tasarım dersi konuları ile karşılaşır. Teknoloji ve Tasarım dersi sorunlara çözüm bulma ve yeni fikirler üretme sürecini, (fikirleri üretirken nelere dikkat edeceği, yol ve yöntemleri vb.)  fikirlerini nasıl yasal koruma altına alacağını, fikirlerini üretirken, pazarlarken hangi süreçlerden geçeceği konusunda genel kültür oluşturan bir derstir. Dünya da icat sayıları yüksek olan ülkelerin ekonomilerinin güçlü olduğu da bir gerçektir.

Tamam bu dersi işleyeceğiz. AMA LGS de çıkmıyor? Fazla zamanımızı almazsa iyi olur... HAKLISINIZ?

Peki fazla zaman harcamadan bu dersi de verimli bir şekilde nasıl işleyebiliriz?

Sorun : . Öncelikle böyle bir kaynağı kullanmayan öğrenciler genelde normal defter alıyorlar ve ders konularını yazmak için; ders içinde ve dışında çok fazla zaman kaybediyorlar. Çok yazmak, dersi de sıkıcı hale getiriyor..

Ayrıca projelerini dosyalamak için ek olarak ürün dosyası hazırlıyorlar. Kapaklar, içerikte yine konular ile ilgili yazılar vb. Hem ek masrafa giriyorlar hem de zaman kaybediyorlar.

Çözüm :  Teknoloji Tasarım Defteri Kitabı Ürün Dosyası, konuları içerdiği için öğrenciler, çok fazla ders notu yazarak zaman kaybetmezler. Ayrıca dosya hazırlamakla da zaman kaybetmezler. Bu zamanlarını ders ile ilgili etkinlik ve projelere harcayıp, LGS içinde zaman kazanmış olurlar. Defter satın almak ve dosya satın almak yerine de Teknoloji ve Tasarım Konu Anlatımlı Ürün Dosyasını alırlar.

Sonuçta hem bu dersi verimli işleyerek, %100 tüm öğrencilerin hayatlarında karşılaşabilecekleri konularla ilgili olarak bilgi ve genel kültür sahibi olurlar. Hem de fazla zaman harcamadıklarından, LGS ye çalışmak için daha fazla zaman kazanmış olurlar.

Ayrıca LGS ye hazırlanan öğrenciler tüm zamanlarını ders çalışarak geçiremezler sıkılılar. Onların farklı aktivitelerle dinlenmeye de ihtiyaçları vardır. Teknoloji ve Tasarım dersi etkinlikleri öğrencileri dinlendirir. Yani LGS ye engel olmaz. Bir öğrencinin çok saat ders başında olması onun verimli bir çalışma içinde olduğunu göstermez. Önemli olan, dinlenip odaklanarak çalıştığı verimli zamanlardır.

Değerli Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve Velilerimiz:

Teknoloji ve Tasarım Ürün dosyası ; Konu anlatımı içeriği ile bir KİTAP, fazla değil ama çok kısa notlar alma ihtiyacını karşılamak için bir DEFTER, tasarım sürecini gerçekleştirmek için gerekli formlar ve çizim sayfaları ile de bir ÜRÜN DOSYASIdır. Ayrıca, Akıllı Tahta Uygulaması ve web içerikleri ile hem verimli bir ders işleme olanağı sağlar. Hem de LGS için zaman kazandırır.

------------------------------------------------------------------------------

ÖRNEK E-KİTAP : Konu Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Dersi Ürün Dosyalarının eksiksiz olarak tamamı, okunaklı bir şekilde, sayfaları çevirerek izlemenize imkan verecek şekilde yüklenmiştir. Örnekleri izlerken büyültebilirsiniz.

 

Satın almak istiyorum ne yapmalıyım.

Konu anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyalarını ARTIBİR yayınları ile iletişim kurarak veya

Türkiye genelinde bayilerimizden >>>

temin edebilirsiniz.

Artıbir yayınları ile iletişime geçerek

toplu sipariş indirimi ve ücretsiz kargo

avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

Bilgi ve Sipariş:

ARTIBİR Yayınları

www.artibiryayinlari.com.tr

0501 335 46 46

 

 

Yorumlar  

 
#3 Selma Özgül 12-10-2023 19:23
\* ||* &: Zaman kazandırıyor. öğrencilerinde hoşuna gitti. dersi derste yapıyoruz. Böylece LGS çalışmalarını da engel olmuyor.
Alıntı
 
 
#2 Hamza yeşil 11-10-2023 23:08
kitap iyi güzel. kullanıyoruz.. :roll: 8) \*
Alıntı
 
 
#1 Şenay Çelik 11-10-2023 21:39
b: &: Biz öğrencilerimizle kullanıyoruz. Gerçekten kolaylık sağlıyor ve zaman kazandırıyor. Ayrıca not konusunda da öğrencileri üzmüyorum. Önemli olan hayal gücü ile tasarım üretim sürecini kavramaları.
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün99
Dün1152
Hafta18460
Ay2644
Toplam7822098

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.