teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Projeleri

Teknoloji Tasarım Projesi 1 Pratik kanepe

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 1

Teknoloji Tasarım Projesi 1 Pratik Kanepe

Çay ve tablet koyma yeri olan Kanepe :Bu Teknoloji Tasarım Projesi tasarım, kanepe-koltuk kenarlarının verimli kullanılması, çay servisi yapmak ve sehpalara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için yapılmıştır. Ayrıca koltuk kenarları kalın olduğu için tabletlerde rahatlıkla konabilecektir. Bir düğme ile açılan çay koyma yeri, çayın dökülmeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Gerçekleştirildiğinde hayatımızı kolaylaştıran, kanepeleri geliştiren bir buluş olacaktır.


Teknoloji Tasarım Projesi 2 kahvaltı masası

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 2

Teknoloji Tasarım Projesi 2 Kahvaltıyı hazır sunan Masa

Kahvaltıyı hazır sunan Masa : Sabahları daha fazla uyumak için zaman kazandıran bir kurgu. Sabah kalkınca masanın düğmesine basıyoruz. O hazırlıyor. Masanı altındaki ve içindeki bölme soğutucu - buzdolabı özelliğine sahip. Normalde masanın üstü kapalı. İhtiyaç olduğunda üstteki kapaklara yana açılıp kahvaltı yukarı çıkıyor. Soğuk kahvaltı malzemeleri çıkıyor. Ayrıca çay, yumurta da elektrikle ısıtılarak hazırlanıyor. Siz sadece akşamdan malzemeleri hazırlıyorsunuz. Çizim aslında fena değil. Ama fikri yansıtmada yeterlide değil. Daha iyi anlatılabilirdi. Fikir olarak gerçekleşebilecek bir kurgu.


Teknoloji Tasarım Projesi 3 kayıp eşyanı bul

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 3

Teknoloji Tasarım Projesi 3 Evde eşyalar bir çiple kaybolmasın

Evde eşyalar bir çiple kaybolmasın : Evlerimizde elden ele dolaşan tv kumandası, kitap - dergiler, anahtarlar, cep telefonları vs. sık sık kaybolmaktadır. Bunun önlemek için, bu eşyalara ses çıkartan küçük bir devre yapıştırılsa, bu devrede bir başka cihaz telefon veya kumanda ile uzaktan sinyal alışverişi ile aktif hale gelip ses çıkarsa çok iyi olurdu. Evin sevimli yavrucağı kumandayı sakladı. Hemen alarmı aktif edici kumandamıza basarak ses çıkmasını sağlarız. Sesin geldiği yerde kumandamızı bulduk. Gerçekten gerekli buluş bizce..


Teknoloji Tasarım Projesi 4 kıyafet uzatan dolap

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 4

Teknoloji Tasarım Projesi 4 Seçtiğim kıyafeti bana veren dolap

Seçtiğim kıyafeti bana veren dolap: Ne giyeceğimize karar vermek için bazen tüm kıyatlerimizi çıkartır deneriz zaman kaybederiz. Kıyafetlerimizi ilk giydiğimizde dolap kamerası ile görüntümüzü kaydediyor. Bu şekilde numaralı olarak uygun yere kıyafetimizi takıyoruz. Sonraki bir zamanda kıyafet seçerken, üzerimizde giyinmiş halimizle olan elbise resimlerini ileri geri ile bakıyoruz. Uygun gördüğümüz kıyafeti seçiyoruz. Dolap bize o kıyafeti öne doğru çıkartarak sunuyor. Gelişmiş hali olarak elbise giydirmece oyunlu ekran ile yakışanları seçip çıkaradabilir.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün93
Dün1152
Hafta18454
Ay2638
Toplam7822092

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.