teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Projeleri 9

Teknoloji Tasarım Projesi 33 şemsiyeli çanta

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 33

Teknoloji Tasarım Projesi 33 Şemsiyeli Çanta Şemsiyeli Çanta : Yağmurun ne zaman yağacağı belli olmuyor. Proje Tasarımında gerçekleşebilecek bir fikir geliştirdim. Bu fikrim öğrenciler için. Şemsiyeyi her zaman yanımızda taşımayız. Ama çantayı okula gidip gelirken sürekli taşırız. Bu yüzden çantaya monte edilmiş yağmur yağdığında düğmeye basınca açılan bir şemsiye çok işe yarar diye düşündüm. Hatta yağmuru algılayıp ototmatikte açılabilir.


Teknoloji Tasarım Projesi 34 çekmeceli çay tepsisi

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 34

Teknoloji Tasarım Projesi 34 Şeker için çekmeceli çay tepsisi Şeker için çekmeceli çay tepsisi : Misafirlere çay servisi yaparken, şeker tepsinin altındaki bir çekmeceden sunulabilir. Çekmece şekerlik gibi tasarlanıp çıkarıldığında da kullanışlı olacaktır. Teknoloji Tasarım Projesi için tasarladığım fikrim işe yarayacaktır.


Teknoloji Tasarım Projesi 35 - Ödevleri hatırlatan kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 35

Teknoloji Tasarım Projesi 35 Ödevleri hatırlatan kalemlik Ödevleri hatırlatan kalemlik : Proje Tasarımında sorun araştırırken ödevlerimizi bazen unuttuğumuzu düşündüm. Bu sorunun çözülmesi için kalemlik fikri geliştirdim. Kelemlikte tablet gibi bir teknoloji var. Takvimdeki tarihlere tıklanarak ödev bilgisini giriyoruz. Ödevlerde yapılması gereken gün yanıp sönüyor, ekranda gözüküyor, hatta alarm ile uyarı veriyor. Böyle unutmuyoruz.


Teknoloji Tasarım Projesi 36 Hırsız Alarmlı Cep

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 36

Teknoloji Tasarım Projesi 36 Hırsız Alarmlı Cep Hırsız Alarmlı Cep : Proje Tasarımında, sorunları araştırırken aklıma hırsızların ceplerden habersiz olarak çalmaları aklıma geldi. Hırsızlar cebimize ellerini attığında haberimiz olmuyor. Ama alarmlı bir cep olsa böylece haberimiz olacak, hırsızda panikleyecek ve çalamadan kaçmaya çalışacak. Bu fikrimi gerçekleştirmek için alarm aldım. Pencere alarmı olarak kullanılan bu alarmda küçük parça alarmdan ayrılınca alarm çalıyor. Burada hareketle sistemin cebe göre yapılması ve uygulanması ile cebin el ile açılması sonucun alarmın çalacağını düşündüm.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün106
Dün1152
Hafta18467
Ay2651
Toplam7822105

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.