teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım İcatları

Teknoloji Tasarım İcadı 1 soba zehirlenmelerine çözüm

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 1

Soba Zehirlenmelerine Çözüm Teknoloji Tasarım Dersi İcat

Soba zehirlenmelerine çözüm : Soba zehirlenmeleri yüzünden hayatlar kararıyor, insanlar ölüyor. Bu icatla rüzgar ve kötü havalarda çekmeyen sobaların baca çıkışına vantilatör takılarak çekmesi sağlanmıştır. Böylece sobalar verimli bir şekilde yanarak, duman basması ve zehirlenmelerin önüne geçilecek, ailelerin artık sabaha uyanamazsak korkusu kalmayacak ve rahat rahat uyuyacaklardır.


Teknoloji Tasarım İcadı 2 havlumatik

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 2

Teknoloji Tasarım İcadı 2 - Havlumatik

Havlumatik - Otomatik Havlu Kurutucu : Ürün İcat Tasarımında gerçekleştirilen bu proje havluların ıslak kalmasını önlemek içindir. Havlu ıslanınca ağırlaşır. Buradan hareketle askılığa hassas yaylı bir anahtar yapılmıştır. Havlunun altında fanlı ısıtıcı vardır. Havlu ıslandığı ve asıldığı zaman ağırlığından dolayı aşağı basmakta ve ısıtıcı fan çalışmaktadır. Havlu kuruduğu zaman ise hafiflediği için tekrar durmaktadır. Böylece havlular hep kalmaktadır. Kuaförler dahil birçok yerde kullanılabilir.


Teknoloji Tasarım İcadı 3 elbise düşmeyen askılık

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 3

Teknoloji Tasarım İcadı 3 Elbise Düşmeyen Askılık

Elbise düşmeyen askılık : Okullarda hareketlilik nedeniyle kıyafetler hafif bir dokunmayla yere düşmekte ve kirlenmektedir. Buna çare olarak dolap menteşinden yapılan askılık, elbiseyi sıkıştırmakta ve düşmesini engellemektedir. Ürün İcat Tasarımında gerçekleştirilen bu fikir aslında bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır.


Teknoloji Tasarım İcadı 4 alarmlı priz

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 4

Teknoloji Tasarım İcadı 4 Alarmlı Priz

Alarmlı Priz : Ürün İcat Tasarımında, evlerde küçük çocukları priz ve elektrikten korumak için tasarlanmıştır. Bir çok kişinin kapı alarmı olarak bildiği mıknatıslı alarm, prizin üzerine monte edilmiştir. Çocuk fişle oynadığında mıknatıslı alarm çalışmaktadır. Böylece evin büyüklerinin bir anlık bile olsun dalgınlıklarına fırsat verilmemekte, haberleri olmakta, çocuğu hemen prizden uzaklaştırma fırsatı vermektedir. Bazı evlerde prizler aşağıda veya koltuklara çıkılarak prizlere ulaşılabilmektedir. Böyle durumlar bu buluş çok faydalı olacaktır.

Yapılışı : Bu icadın yapımında, 1 adet kapı pencere alarmı, karton ve yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Resimde görüldüğü gibi malzemeleri monte ettiğinizde, priz kapağı açıldığında mıknatıslı parça ayrıldığı için alarm çalacaktır. Fişi kullanacağınız durumlarda alarmı pasif etmeniz gerekecektir. Bu durumda düğmesinden kapatabilirsiniz.


Diğer Sayfalar >>> 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 .


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün132
Dün1152
Hafta18493
Ay2677
Toplam7822131

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.