teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım İcatları 9

Teknoloji Tasarım İcadı 33 Fermuarlı Yorgan

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 33

fermuarlı yorgan - Teknoloji Tasarım İcadı

Fermuarlı Yorgan : Teknoloji Tasarım dersi Ürün İcat Tasarımında sorunları ararken aklıma küçük kardeşimin gece uyurken üzerini sürekli açması aklıma geldi. Bu soruna çözüm bulmak için yatak çarşafına sabitlenen fermuarlı yorgan tasarlamayı düşündüm. Projemin maketini gerçeştirdim. Böyle üzeri açık uyuyup hasta olmayacak.


Teknoloji Tasarım İcadı 34 Kaldırımda asansörlü oto parkı

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 34

Teknoloji Tasarım İcadı kaldırımda asansörlü oto parkı

Kaldırımda asansörlü oto parkı: Ürün İcat Tasarımında hayatımızda karşılaştığımız sorunlardan birisi olarak aklıma parketme sorunu geldi. İnsanlar arabalar ile kaldırımlara çıkıyorlar, bu yüzden değil engelli insanlar, sıradan insanlar bile kaldırımları kullanamıyor. Benden kaldırımların üstü değilde altına parklar yapılsa diye düşündüm. Yaptığım makette kaldırımda asansörlü bir yer var. Araç oraya giriyor asansör ile aşağı iniyor ve parkediyor. Böylece kaldırımlara araçlar ile dolmuyor.


Teknoloji Tasarım İcadı 35 Kalemlik İnovasyonu

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 35

kalemlik inovasyonu - Teknoloji Tasarım İcadı

Kalemlik İnovasyonu : Ürün İcat Tasarımında 8. sınıfta inovasyon yapmaya karar verdiğimde kalemliği farklı bir şekilde tasarlamaya karar verdim. Sonuçta daha ilgi çekici, hoş bir kalemlik olacak. Ayrıca yaptığım kalemlik kullanışlı. Kapağı masa kalemliği olarak kullabiliyorsunuz.

Yapılışı : Karton boru şeklinde parçayı, boş kağıt havlu peçeteliklerden kullanabilirsiniz. Geriye kalan malzelemeler ise ip, göz için parçalar, yapıştırıcı ve beceriniz.


Teknoloji Tasarım İcadı 36 Kot pantolondan çanta

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 36

kot pantolondan çanta - teknoloji tasarım icatları

Kot Pantolondan Çanta : Teknoloji Tasarım dersinde inovasyon yapayım diye düşünürken kot pantolondan çanta yapma fikri aklıma geldi ve gerçekleştirdim. İlginç bir tasarım oldu.


Diğer Sayfalar >>> 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 .


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün103
Dün1152
Hafta18464
Ay2648
Toplam7822102

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.