teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım İcatları 7

Teknoloji Tasarım İcadı 25 Işıklı Çöp Kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 25

Işıklı Çöp Kutusu

Işıklı Çöp Kutusu : Öğrencilerin masalarında kullanımı için kullanılan çöp kutunu, Teknoloji Tasarım dersi Ürün İcat Tasarımında geliştirmeye karar verdim. Masada bazı durumlarda masa lambasına ihtiyaç duyuyordum. Bunu düşünerek bu fikrimi çöp kutusu ile bütünleştirmeye karar verdim. Böylece yerde kaplamayacaktı. Bu şekilde pratik kullanışlı, gerektiğinde masa lambası olarak kullanabileceğim bir çöp kutusu yaptım.


Teknoloji Tasarım İcadı 26 Serinleten Kalem

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 26

Serinleten Kalem

Serinleten Kalem ( Hasan Turgut ) Teknoloji Tasarım dersinde sıcak günlerde öğrencileri serinleten bir buluş inovasyon yapmaya karar verdim. Sıcağın bunaltıcı etkisi ile derslere konsantre olamıyoruz. Böyle bir zamanda vantilatör yanımızda taşıyamayız. Ama her öğrencinin yanında kalem bulunur. Bende kaleme motor pil pervane ve anahtar takarak serinleten vantilatörlü kalem yapmaya karar verdim. Ve sonuç fotoğraftaki gibi oldu. Oldukça iyi serinletiyor ve rahatlatıyor.


Teknoloji Tasarım İcadı 27 kalemtraşlı ışıklı kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 27

 kalemtraşlı ışıklı kalemlik

Kalemtraşlı Işıklı Kalemlik : Teknoloji Tasarım dersinde Ürün İcat Tasarımında kalemlik inovasyonu yaptım. Kalemlilk içine led ışıklandırma yaptım. Ayrıca altında kalemtraşta var. Böylece kullanışlı bir kalemlik tasarımı yapmış oldum.


Teknoloji Tasarım İcadı 28 led ışıklı cetvel

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 28

led ışıklı cetvel - teknoloji tasarım icadı 28

Led Işıklı Cetvel : Bazı yerlerde ışık olmadığımı zaman kullanılabilecek bir cetveldir. Işığın az olduğu ortamlarda rahat ölçü almak için led ışıklı cetvel yaptım.


Diğer Sayfalar >>> 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 .


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün113
Dün1152
Hafta18474
Ay2658
Toplam7822112

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.